Zamanın Hareketi

Hareket!

Durmak bilmez bir hareket mahveder zavallı canımızı. Yorulmak nedir bilmez mi ki zaman? Ah bir yorulsa… Oturup iki dakika dinlense de yanına gidip bir sigara ikram etsek. “Neyin var delikanlı?”desek! Olmaz değil mi? İlla ki gidecek hep. Hareketten mi besleniyor acaba? Sanırım öyle.

Peki ya hareket etmesek? Herşeyi durdursak mesela. Bir kediyi damdan dama atlarken  durdursak havada. Bir sarhoş ricamızı kırmasa da bir süreliğine vücudunun reddettiği alkolü işerken oluduğu yerde kalsa. Bir çocuk ölürken ve bir ihtiyar ölemezken biraz daha dayansa öylece. Dünyadaki her bir beyin bir süreliğine düşünmese zaman da buna aldanıp durabilir mi?O zaman, zamanı yenmiş olabilir miyiz?

Yaşamak zaten bir nevi zamana karşı koymaktır fakat yenebilmek zamanı, en büyük devrim olsa gerek. Her mücadele, devrimine kadar değersizdir zaten ve zamanı yenmekten daha büyük bir devrim düşünebilen varsa, siktirsin gitsin!

Bir saniyeliğine de olsa durdurduğumuzda zamanı bir adım geri çıkıp o meşhur zaman çizgisini görebiliriz sanırım. Elimizle tutabiliriz ve deriz ki: “İşte bu sefer benim ellerim senin boynunda vefasız dostum sevgili zaman. Onlarsız yaşamaya alıştım zaten benden aldıkların senin olsun fakat, yenilmek zahmetine bu sefer sen katlanıyorsun.”

İşte size öldüğünüzde bile anlatacağınız bir hikaye!

Zaman musluğunu sıkabildiğimiz ana kadar, bazı kareler izleyeceksiniz! Bazıları yaşam dese de, saniye saniye ölümdür aslında gördükleriniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s